Dokładnie rok temu, pod koniec stycznia postanowiłam zrobić sobie prezent z okazji zbliżających się urodzin i założyłam bloga. Nie była to decyzja spontaniczna. Poprzedziły ją miesiące rozmyślań i przygotowań.  Ale wreszcie się zdecydowałam i teraz po roku muszę przyznać, że nie żałuję. Nie była to łatwa decyzja, moja wiedza na ten temat była znikoma, ale   stwierdziłam, że może warto spróbować i zobaczymy co z tego wyjdzie.
        Zaczęło się od Dominiki Dzikowskiej i jej kursu fotograficznego (kobiecafotoszkola.pl). Pamiętam był piątkowy wrześniowy poranek, jechałam do Poznania i przeglądając facebook’a przypadkowo trafiłam na Dominikę. Jej głos, pozytywna energia sprawiły, że od razu zdecydowałam się na kurs, mój pierwszy kurs przez Internet. Od początku chciałam wykorzystywać swoje własne zdjęcia. Zdaję sobie sprawę, że nie są perfekcyjne i jeszcze dużo pracy mnie czeka, ale są moje i to jest dla mnie najważniejsze. Dominika, dzięki Tobie i Twojemu kursowi poukładałam sobie w głowie pewne rzeczy. Prowadzę firmowe konto na instagramie @newengland.pl (uczę angielskich słówek, wyrażeń, idiomów) , założyłam dwa konta prywatne @thepictureofbeata i @myphotomishmash. Biegam z aparatem, cały czas się uczę.  Zaczęłam używać lustrzanki – Dominika dziękuję Ci za to.
      Później przypadkiem trafiłam na Martę Krasnodębską i Hakerki Sukcesu (martakrasnodebska.pl), następny internetowy wulkan energii. U Marty kupiłam dwa kursy. Ilość wiedzy jaką przyswoiłam w ciągu kilku miesięcy jest nie do ogarnięcia. Ostatni raz tak intensywnie się uczyłam na studiach kilkanaście lat temu. Mimo, że prowadzę firmę od 20 lat to nadal mnóstwo nauki przede mną. Ale wiecie co? Potwornie mnie to kręci. Jeżeli myślicie o swoim internetowym biznesie to koniecznie zajrzyjcie do Marty. Ona przekonała mnie, aby nie czekać aż mój blog będzie w 100% perfekcyjny.  Najważniejsze by iść do przodu. Marta dziękuję Ci za to.
      Anię Popławską poznałam kilka lat temu na konferencji w Szczecinie (edunation.com.pl). Może za dużo powiedziane, byłam na jej wykładzie. Po powrocie odnalazłam ją na Facebooku i zaczęłam oglądać jej szkolenia dla nauczycieli. To tak naprawdę po jej wykładzie “To blog or not to blog?” stwierdziłam ” to blog” i lawina ruszyła. Powiem Wam jedno, że gdyby wszyscy nauczyciele byli tacy jak Ania dzieci nie wychodziłyby ze szkoły.  Aniu dziękuję za to wszystko co robisz dla nauczycieli.
      Matką chrzestną od spraw technicznych jest Ola Gościniak (jestem Interaktywna olagosciniak.pl). To u niej zrobiłam kurs z wordpressa, dowiedziałam się co to jest SEO.  To był jeden z trudniejszych kursów, gdyż ja ogólnie jestem bardzo mało techniczno- komputerowa.  Kiedy słyszę o SSL, SEO  to mam taki sam mętny wzrok jak moi uczniowie kiedy po raz pierwszy słyszą o Present Perfect. Ola jesteś wielka, dziękuję Ci za to.
      Kochani uczniowie to Wam muszę podziękować za to, że ciągle nakręcacie mnie do pracy. Gdyby nie Wy ten blog nigdy by nie powstał.
      Chciałam również podziękować p. Gapskiej za korektę moich podróżniczych wpisów.
      I jak to mówią Anglicy, last but not least, chciałam podziękować mojemu Bartusiowi, który wspiera mnie i pomaga w ogarnięciu technicznej strony bloga. Ile on ma do mnie cierpliwości…
      Co mi daje blogowanie? Po pierwsze świetnie się bawię, a po drugie poznaję dużo ciekawych ludzi, głównie niesamowite kobiety, które zarażają  swoją pasją i energią: Lenę Murawską (grupa na FB Asy blogowania), Elżbietę Sawicką z angielskieinspiracje.pl,  Ilonę Górecką- Murawicz z dietospekrum.pl. Mogłabym jeszcze tak wymieniać …
      Dziewczyny ile ja się od Was nauczyłam i cały czas uczę.
Co łączy te wszystkie kobiety? Mogę podsumować jednym wyrażeniem  “wulkany pozytywnej energii”. Kocham Was za to i mimo, że zbyt często się nie udzielam w grupach to jestem Wam wdzięczna za to co robicie dla innych.
      Krótkie podsumowanie pierwszego roku: 24 wpisy związane z językiem angielskim oraz 16 wpisów o podróżach.  Moje ulubione wpisy:
1. Wpis moich uczniów (jestem z Was dumna) Jak uczyć się języka angielskiego, aby się nauczyć oraz Lincoln
2. This is Poland – Polska w oczach obcokrajowców This is Poland
3. Czy warto uczyć się idiomów? – opinie native speaker’ów Czy warto uczyć się idiomów?
4. Mój najbardziej emocjonalny wpis Lubię wracać w strony, które znam
      Plan na najbliższy rok? Po pierwsze świetnie się bawić. Mam mnóstwo pomysłów, myślę o wywiadach z ciekawymi ludźmi oraz chciałabym zaprosić innych blogerów. Pomysły spisałam.  Mam tylko nadzieję, że znajdę czas, żeby je zrealizować.
Rozdanie:
Co zrobić żeby wziąć udział w rozdaniu?
Odpowiedz na pytanie:
>>> Dlaczego warto uczyć się języków obcych?<<<
Dodatkowe losy:
obserwacja na Instagramie – @newengland.pl i udzielenie odpowiedzi pod postem z informacją o konkursie.
Regulamin:
1. Rozdanie trwa od momentu publikacji do 10.02.19 do godziny 23.59 czasu polskiego.
2. Organizatorem rozdania jest autorka bloga Kobiece podróże z angielskim: newenglandblog.pl
3. Aby wziąć udział w rozdaniu należy mieć ukończone 18 lat lub posiadać pisemną zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego.
4. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na pytanie “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”.
5. Rozdanie odbywa się jednocześnie na blogu, facebooku i instagramie.
6. W rozdaniu wygrywa 9 osób. Zwycięzcami zostaną te osoby, których odpowiedzi zostaną przeze mnie uznane za najbardziej kreatywne.
7. Nagrodę w konkursie stanowią książki pokazane na zdjęciu.
8. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu wyłonienia zwycięzców, nawiązania kontaktu oraz dostarczenia nagrody w przypadku ewentualnej wygranej.
9. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą w ciągu 48h od momentu opublikowania wyników, organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia innego zwycięzcy.
10. Wyniki konkursu zostaną opublikowane po jego zakończeniu w ciągu 3 dni pod niniejszym wpisem na blogu. Stosowna informacja zostanie również udostępniona na Facebooku i Instagramie.
11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją treści tego regulaminu.
12. Wysyłka tylko na terenie Polski.

24 komentarze

Ela · 30 stycznia, 2019 o 1:10 pm

dziękuję!!!!! Bardzo lubię Twoje serie językowe na Instagramie i blogowe pisanie. Życzę dalszych sukcesów i rozwoju bloga. Tak, wzrastamy na tych samych silnych kobietach biznesu online i takimi też chyba chcemy być. Stąd też pewnie wzajemne zrozumienie.

kaprysek · 30 stycznia, 2019 o 4:54 pm

kolejnych pięknych lat 😉

Świat Toli · 30 stycznia, 2019 o 6:29 pm

Wszystkiego najlepszego i dalszego rozwoju bloga.

Kasia · 30 stycznia, 2019 o 9:49 pm

Powodzenia w pasji i wytrwałości w tworzeniu 😉

Gypsy_Girl_Recenzuje · 30 stycznia, 2019 o 10:53 pm

Wszystkiego co najlepsze. I jeszcze wielu lat prowadzenia bloga z takimi sukcesami.

Bookendorfina Izabela Pycio · 31 stycznia, 2019 o 6:26 am

Powodzenia w dalszym blogowaniu, rozwijaniu przyjemnej pasji. 🙂

Aleksandra · 31 stycznia, 2019 o 6:43 am

Gratuluję wytrwałości i życzę dalszych sukcesów 😀 Powodzenia

Bookendorfina Izabela Pycio · 31 stycznia, 2019 o 7:09 am

Swoją drogą, zakładając bloga nie spodziewałam się, że przyniesie mi tyle satysfakcji. 🙂

sylwia skowyrska · 31 stycznia, 2019 o 8:38 am

Wszystkiego dobrego i powodzenia na dalszej drodze! 🙂

Galaktyka Muzyki · 31 stycznia, 2019 o 9:03 am

Powodzenia w dalszej pracy nad blogiem! 🙂

Monika Sobieraj · 31 stycznia, 2019 o 9:13 am

Gratulacje i niekończącej se energii i pomysłów!!! 🙂 Ps. Rozmyślam nad kursem u Oli Gościniak bo to SEO jest moją zmorą największą chyba, muszę pokonać wroga i się z nim oswoić, polecasz? 🙂

    newenglandblog · 31 stycznia, 2019 o 9:16 am

    Tak, dużo merytorycznej wiedzy.

Karolina · 31 stycznia, 2019 o 9:17 am

Gratuluję pierwszych urodzin
Nauka języków obcych to cudowna przygoda

Adriana · 31 stycznia, 2019 o 9:30 am

Powodzenia w dalszym prowadzeniu bloga!

https://adrianna-b.blogspot.com

La Mamma · 31 stycznia, 2019 o 11:58 am

Powodzenia i wielu następnych lat!

Olga · 31 stycznia, 2019 o 12:28 pm

Powodzenia w dalszej pracy!

Beata Herbata · 31 stycznia, 2019 o 1:59 pm

Gratuluje Ci i życzę wielu sukcesów 🙂 U mnie wprost przeciwnie, decyzja o założeniu bloga powstała na pełnym spontanie 😉 pozdrawiam !

irena omegard · 1 lutego, 2019 o 7:30 pm

Wspaniałe podsumowanie

Aleksandra Załęska · 2 lutego, 2019 o 8:20 am

Powodzenia w dalszym blogowaniu, mnóstwa pomysłów na nowe wpisy 😉

Instytutdesignu · 3 lutego, 2019 o 7:04 am

Super gratuluję i twórz z równie wielka pasja jak dotychczas

Kiniacz · 5 lutego, 2019 o 8:14 am

Gratuluję! Życzę Ci kolejnych pięknych lat z blogowaniem! 🙂

Kasia · 17 lutego, 2019 o 9:53 am

A ja ci bardzo dziekuje za ten rok. Zdecydowanie moj angielski wzbogacil sie o kilka nowych słówek.

    newenglandblog · 17 lutego, 2019 o 6:42 pm

    Bardzo Ci dziękuję za tak miłe słowa.

Seoit · 8 lutego, 2020 o 9:26 am

Bardzo fajne i konkretne podsumowanie roku. Widząc, że po roku blog dalej aktywnie działa, oznacza to, że determinacja pozostała :). Dodam natomiast od siebie 3 grosze na temat tego nieszczęsnego SEO. Na blogu jest trochę artykułów a niektóre z nich nawet całkiem obszerne. Dobrze bo Google to lubi. Jednak poszczególne bloki tekstu są osadzone w nagłówkach , tego Google już nie lubi. Sugeruję wszystkie te bloki zamienić na paragrafy . Następnie dodawać systematycznie śródtytuły do napisanych już wpisów i w zależności od kontekstu i zagłębienia oznaczać je jako nagłówki h2 lub h3. Może brzmi to strasznie, ale działa to prawie tak samo jak w Wordzie gdy oznaczy się nagłówek 2 lub nagłówek 3. Do tego całego zestawu dodać do strony GSC (chyba, że już jest) i po nanoszeniu tych zmian obserwować jak blog idzie w górę :). Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *